מכירת יהלום

Selling diamonds for cash

מכירת יהלום

אומרים שיהלומים הם לנצח – אך לצערנו לא תמיד הדבר הוא נכון. כיום נוכל לעשות רווח מהיהלומים שאנו מחזיקים בבית, במיוחד אם אין לנו שימוש בהם. האם יש לכם תכשיטים משובצים יהלומים בביתכם? בואו והפיקו מהם תועלת כבר מחר.

קצת על היהלומים שלנו

כולנו מכירים את היהלום כדבר נוצץ עוד מהסרטים המצוירים שנהגנו לראות, אך מה אתם באמת יודעים עליו? היהלום הוא מינרל קשה המופיע בטבע בצורת תמנון או קובייה. אנו רגילים לראות יהלומים במגוון צבעים, אך היהלום המושלם והטבעי הוא זה החסר צבע. הצבעים שאנו רואים, הם תוצאה של זיהומים ופגמים שונים. אמנם רובנו מכירים את היהלום ככזה המיועד לשיבוץ בתכשיטים, אך כדאי לדעת כי יש שימוש רב בו גם בתעשייה, כמו למשל כלהבים וחיתוך חומרים קשים.

כמה שווים היהלומים שלנו?

אם חשבתם למכור את היהלומים שלכם, תדעו כי מדובר באוצר הטבע הראשון, ולכן גם מדובר במצרך נחשק ויקר מאוד. אך לעומת הזהב, שערכו בדרך כלל יציב ואף גדל, ערכו של היהלום יכול לרדת דרסטית באם מדובר על יהלום מלוטש או כזה העשוי מחומרים סינטטיים. כך גם הכסף למשל, אשר ערכו יורד ככל שעוברות השנים ואנו לא מטפלים בהם. לכן, אם יש ברשותכם יהלומים ללא שימוש, מוטב כי תפיקו מהם תועלת ותעשו מהם סכום כסף נכבד מאוד.

כיצד נקבעים המחירים של היהלומים?

כאשר תרצו לבצע עסקה של מכירת יהלום, ייבדקו היהלומים שברשותכם על ידי מומחה אשר יקבע את ערכם על פי גודלם, צבעם וניקיונם. ככל שיהיו יותר נקיים, כך יהיו הם שווים יותר, אף אם גודלם יהיה קטן יותר משל אלו המלוטשים.

האם ישנה הגבלת על מכירת יהלום?

כל עוד לא מדובר על כמויות מסחריות העלולות לעורר חשד – בעיקר נגד גניבות או שימושים שלא לצרכים פרטיים, תוכלו למכור כמה תכשיטי יהלומים שתרצו. ככל שתרבו להביא יהלומים למכירה, כך הכסף שתקבלו באותה עסקה יהיה גדול יותר. לכן, אל לכם להסס למכור את כל שיש ברשותכם, אם אין לכם רצון להחזיק בהם בביתכם.

לאילו מטרות אני יכול למכור את היהלומים שברשותי?

מכירת יהלום אינה מחייבת כאשר מדובר על מצב חירום כלכלי. אם אתם מעוניינים לחסוך לטיול בחו"ל, מכונית או דירה חדשה, תוכלו לעזור לקופת החיסכון שלכם לגדול, לעתים בצורה משמעותית. כמובן כי אם כן מדובר במצב חירום כלכלי, הרי שמכירת יהלום היא אחד הפתרונות המהירים והקלים לעומת מציאת עבודה שנייה או לקיחת הלוואה מהבנק.

מתי נמשכן ולא נמכור?

כפי שצוין כבר קודם, באם אין שימוש ליהלומים, אין טעם למשכנם. אם מדובר על מצב כלכלי ויש ברשותכם יהלומים אשר עשויים לעזור לכם זמנית, אך יקרים ללבכם, אזי משכון יהיה פתרון אידיאלי עבורכם על פני מכירתם של היהלומים..

סגירת תפריט